İtalya  Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio ,  Alman  Die Welt  gazetesinin  , "İtalyan mafyasının , İtalya'nın Avrupa Birliği'nden (AB) istediği paraları beklediği" şeklindeki yorumunun kabul edilemez olduğunu bildirdi.

haber7
0

Alman  gazetesinin  , "İtalya ya giden paraların kontrol edilmesi gerektiği çünkü  İtalya  nın Brüksel den talep ettiği bu paraların ülkedeki mafyaya gittiğini" ima eden yönündeki yorumları ,  İtalya  da siyasilerin  sert  şekilde  tepki  göstermesine neden oldu.

Dışişleri Bakanı Di Maio , Facebook tan yaptığı açıklamada ,  Alman  gazetesi Die Welt in yorumunu eleştirdi.

Yeni bir polemik açmak istemediğini belirten Di Maio , "Zaten burada bunun için de vaktimiz yok ama  Alman   gazetesinin  kullandığı bu tonu , kabul edilemez ve utanç verici bulduğumu belirtmeme izin verin. Berlin’in onları kınamasını ve mesafe koymasını umuyorum." ifadelerini kullandı.

Di Maio , İtalya’nın bugün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kurbanlarına ağladığını , aynı şekilde mafya kurbanları için de gözyaşı döktüğünü  belirterek , "Dışişleri Bakanı olarak bu yorumu kabul edemem. Bu bir oyun değil , iki ülke arasında bir maç değil. İnsanlar ölüyor ve Avrupa buna bir cevap vermek zorunda." değerlendirmesinde bulundu.

- "Özür dileyin"

Ana muhalefetteki aşırı sağcı Lig Partisi nin lideri Matteo Salvini de Twitter dan "Alman makalesi utanç verici" başlığıyla yaptığı paylaşımda , "Die Welt , İtalyanların Avrupa Komisyonunca kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor. Utanın. Berlin ve Brüksel , İtalya’yı ve İtalyanları konuşmadan önce ağzını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =