Elektrikli araç yarışında öne çıkmak adına yapılan işbirliklerine bir yenisi eklendi. Japonya'nın en büyük otomotiv üreticisi  Toyota  ile  Çinli  otomotiv üreticisi  BYD  , yüzde 100 elektrikli ara

haber7
0

Toyota ve Çinli  otomobil  üreticisi  BYD  , yüzde 100 elektrikli araçlar üretmek adına ortak bir şirket kurdu. Elektrikli araçlara yönelik araştırma ve geliştirme yapacak olan  BYD   Toyota  EV Technology (BTET) adlı yeni şirket operasyonlarına Mayıs ayında başlamayı planlıyor.

 

Yüzde 50/50 öz kaynak iştirakiyle kurulan  ortak  girişimde Toyota’dan Hirohisa Kishi başkan olarak görev alırken , BYD’den Zhao Binggen ise şirketin CEO’su görevini üstlenecek. Yaklaşık 300 çalışanın olacağı girişimde ,  Toyota  ve BYD’den eşit sayıda olmak üzere 6 direktör ve 2 denetçi olacak.

Yapılan açıklamada ,  BYD  ve  Toyota  mühendislerinin , aynı çatı altında görev yaparak Çin’deki kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak araçlar geliştirecekler.i kaydedildi.

 

Genel merkezi Çin in Shenzhen kentinde olacak şirkette  Toyota  ve  BYD  , Çin’de çevre koşullarının iyileştirilmesine katkı sağlayacak ve elektrikli araçların daha yaygın kullanılmasını destekleyecek elektrikli araçlar geliştirmek üzere aynı hedef üzerine birlikte çalışacaklarını bildirdi.

Yeni  Toyota  Corolla Hybrid HB dikkatleri çekmeyi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =