ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in ofisinin ,  Beyaz  Saray'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede görevli uzman ve yetkililerin CNN'e çıkmasını engellediği iddia edildi.

haber7
0

CNN in haberine göre ,  Pence  in ofisi , Beyaz  Saray  da her gün düzenlenen ve yaklaşık 2 saat süren basın toplantılarının tamamını yayımlamayan  CNN  e baskı yapıyor. 

Başkan Yardımcılığı ofisinin , geçen hafta perşembe günü aldığı kararla  Beyaz   Saray  Kovid-19 la Mücadele Görev Gücü nde yer alan Doktor Deborah Birx ve Doktor Anthony Fauci gibi isimlerin artık  CNN  e çıkmasına  izin  vermediği öne sürüldü. 

Pence in ofisinden bir yetkili ,  CNN  e konuya ilişkin yaptığı açıklamada , "Bizim günlük basın brifinglerimizin tamamını yayımlarsanız zaten bu toplantılarda konuşan sağlık yetkililerini tekrar yayına çağırmak zorunda kalmazsınız." ifadesini kullandı.

CNN  Pence  İN KONUŞTUĞU KISIMLARI KESTİ

CNN in ,  Beyaz   Saray  brifinglerinde sadece Başkan Donald Trump ın konuştuğu kısımları yayımlayıp görev gücünde yer alan Mike  Pence  ve diğer isimlerin konuştuğu bölümlerde yayını kesmesi sıkça eleştirilmişti.

CNN ise basın toplantılarının çok uzun olduğu ve yayınlarını aksattığı gerekçesiyle böyle bir yönteme başvurulduğunu açıklamıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =