Muğla'da izinsiz  Kesilen   600   zeytin   ağacı  için  110  bin  lira   para   cezası  verildi. Muğla'nın Milas ilçesinde  zeytin  ağaçlarını izinsiz kesen ve köklerinden söken bir firma ile arazi sahiplerine , toplam  110  b

haber7
0

Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri , Kemikler Mahallesi nde yüzlerce  zeytin  ağacının kesildiği ve iş makineleriyle köklerinden söküldüğü ihbarı üzerine bölgede incele yaptı.

110 BİN LİRA  para  CEZASI

İncelemede bir firmaya ait 35 dönümlük tarım alanındaki 440  zeytin  ağacının kesildiği ve köklerinden söküldüğü tespit edildi. Firmaya , "Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerinin Aşılanması Kanunu"na muhalefetten 80 bin  lira  idari  para   cezası  kesildi.

Aynı mahallede bir vatandaşın da arazisindeki 160  zeytin  ağacını kestiği belirlendi. Bu arazinin sahibine de aynı kanun uyarınca 30 bin  lira   para   cezası  uygulandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =