ABD'de yeni yayınlanan rapor ,  Yaz  aylarının koronavirüs salgınını yavaşlatmayacağını öngördü

haber7
0

Amerika Birleşik Devletleri Fen Bilimleri , Mühendislik ve Tıp Millî Akademileri nin hazırlayıp Beyaz Saray a gönderdiği rapora göre Akademi ,  Yaz  aylarının yeni tip koronavirüsün yayılma hızını etkilemeyeceği sonucuna vardı. Rapor , Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikaları Departmanı Direktörü Kelvin Droegemeier a gönderildi.

 

 

"YAZ SEBEBİYLE ORTADAN KALKMAYACAĞINA İNANIYORUZ"

Raporun hazırlanmasında görev alan bağışıklık uzmanı Kristian Andersen , "Elimizdeki verilere göre pandeminin  Yaz  sebebiyle ortadan kalkmayacağına inanıyoruz. Politika ve stratejilerimizi bu umuda dayandırmama konusunda dikkatli olmalıyız" diye konuştu.

 

 

Andersen , "Tabii ki  Yaz  aylarının başında yayılmada azalma görebiliriz. Bunun nedeninin hava değişimi değil , alınan önlemler olacağını tahmin etmek daha doğru olur" diye konuştu.

SALGINDA ÖNEMLİ DETAY , İNSAN DAVRANIŞLARI

Dr. David Relman ise salgının yavaşlamasında önemli detayın insan davranışları olacağını ifade etti. Dr. Relman , "Bir insan , başkasının yakınında hapşırır veya öksürürse , hava sıcaklığı ve nemin pek de bir önemi olmayacak" dedi.

Millî Akademiler , hazırladıkları raporda birkaç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =