Hatay'ın Yayladağı ilçesinde eşlerini kaybeden Bayırbucak Türkmeni  kadınlar  , gönüllü olarak  ürettikleri  2 bin maskeyi Yayladağı Kaymakamlığı'na  teslim  etti.

haber7
0

Hatay ın Yayladağı ilçesinde eşlerini kaybeden Bayırbucak Türkmeni  kadınlar  , gönüllü olarak ürettikleri 2 bin maskeyi Yayladağı Kaymakamlığı na  teslim  etti.

Geçtiğimiz yıllarda açılan kurslarda terzilik eğitimi alan 9 Bayırbucak Türkmeni kadın , korona virüs nedeniyle ortaya çıkan  maske  ihtiyacının karşılanmasına destek için harekete geçti. Bir hayırseverin bağışladığı  maske  kumaşı ve lastiklerini ilçedeki bir terzihanede diken  kadınlar  , hazır ettiği 2 bine yakın maskeyi gerekli dezenfektan işlemlerinin ardından Yayladağı İlçe Kaymakamlığına  teslim  etti. Atölyenin ustabaşı Bayırbucak Türkmeni Muhammed Sakallı , korona virüs salgını sonrası ülkeye bir şekilde destek olmak istediklerin belirterek , "Çok şükür bir hayırsever bize malzemeleri bağışladı. Şuan üretime başladık. İlk ürünleri de  teslim  ettik. Günde yaklaşık 2 bin  maske  üretecek potansiyelimiz var" dedi.

Sakallı , malzeme ihtiyaçlarının karşılandığı takdirde gönüllü olarak  maske  üretmeye devam edebileceklerini söyledi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =