Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin , yeni tip koronavirüs tedavisi gören  222  kişinin iyileşip  taburcu  edilmesiyle Konya'daki  hasta  sayısının 300-350 civarına düştüğünü söyledi.

haber7
0

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin , AA muhabirine yaptığı açıklamada , koronavirüsle mücadele sürecinde Türkiye nin önemli ve başarılı hamleler yaptığını , ilk vaka görülene dek gerekli tedbirlerin büyük ölçüde alındığını vurguladı.

Hem sağlık personeli hem de akademik idareci olduğu için sürecin her aşamasını yakından takip ettiğini belirten Şahin , Türkiye de ilk vakanın görülmesinin ardından devletin aldığı tedbirlerin takdir edilmesi gerektiğini kaydetti.

Aşı konusunda Veterinerlik Fakültesinde çalışma yürüttüklerini bildiren Şahin , aşı çalışmalarıyla ilgili Selçuk Üniversitesi nin altyapısının oldukça hazır durumda olduğunu da anımsattı.

Konya daki  koronavirüs  vakalarının daha çok yurt dışıyla teması olan insanlarda görüldüğünü belirten Şahin , "Çok şükür dünden itibaren de hastalar  taburcu  edilmeye başlandı. Şehrimizdeki diğer üniversite hastanesinde , Meram Tıp Fakültesinde 113  hasta   taburcu  edildi. Biz , dün 89  hasta   taburcu  ettik. Yine bu akşam da 20 civarında hastayı  taburcu  ettik. Toplamda  222   hasta   taburcu  edildi. Şu anda Konya’daki hastanelerde yaklaşık 300-350 civarında  koronavirüs  hastası var , diğerleri tamamen şifaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =