Tüm dünya birlik olup birbirine  yardım  ve destek paketleri gönderiyor. O devletlerden biri de virüsün merkezi Çin oldu. Çin yönetimi Ermenistan'a gönderdiği  yardım  paketlerinin üzerine Ermenile

haber7
0

Dünya  Koronavirüs  e karşı birlik ve beraberlik geliştirerek hastalığı yenmeye çalışıyor. Tüm devletler birbirlerine  yardım  paketleri göndererek dostluklarını pekiştiriyor , kötü günde yanlarında olduklarını göstermeye çalışıyor. Her ne kadar iyi niyetli yaklaşım gayet insani olsa da bu durumu politik ve siyasi mesaj vermek için kullanmaya çalışanlar da ortaya çıkıyor.

Çin , salgınla mücadele kapsamında Ermenistan’a  tıbbi   yardım  malzemesi gönderdi. Çin’in gönderdiği  yardım  malzemesinin üzerinde yazan not sosyal medyadan tepkilere neden oldu.

AĞRI LI MESAJA TEPKİ

Çin’in Ermenistan’a gönderdiği  yardım  kutularındaki imalı mesajda , “Dostluğumuz  Ağrı  Dağı’ndan daha yüksek ve Yangtze nehrinden daha uzun olsun” ifadeleri yer aldı. Çin’den Ermenistan’a gönderilen malzemeler arasında 120 adet suni solunum cihazı , 2 oksijen istasyonu , 60 bin adet test , 60 bin tıp maskesi , 280 bin koruyucu maske , 20 bin koruyucu gözlük , 100 bin koruyucu kıyafet ve ilaç yer aldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =