Kars'ta , koronavirüs tedbirleri kapsamında , merkeze giriş noktalarında görev alan polis ekipleri , yiyeceklerini , yanlarına gelen sokak köpekleri ile paylaşınca İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç tarafından &

haber7
0

Koronavirüsün yayılmasına karşı alınan önlemler kapsamında , Kars’ta da polis ekipleri , kent girişinde kontrollerini artırdı. Otogar mevkisinde önlem alan polis , durdurduğu sürücü ve araçtakilerin kimliklerini kontrol edip , ateşlerini ölçerek , maske ve eldiven takmaları konusunda uyarılarda bulundu. 

HAYVANLARI BESLEDİLER

Sokağa çıkmaları yasaklanan 20 yaş altı ile 65 yaş ve üstü kişileri yakın takibe alan polis , yanlarına gelen sokak köpeklerine de sahip çıktı. Hayvanların aç olduğunu anlayan polis memurları , bir taraftan görevlerini sürdürdü bir taraftan da kendilerine verilen kumanyaları köpeklerle paylaştı. Köpeklerin yanlarından ayrılması ile polisler , çevreyi de temizlemeyi ihmal etmedi.

"GURULANDIM"  

Polislerin basında haber olarak yer alması üzerine hayvansever polisleri ve ekip amirini makamında kabul eden İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç , onları tebrik etti. Bu anlamlı davranışlarından dolayı polis memurlarına teşekkür eden Sağdıç , şunları söyledi:

"Sosyal medyada , gazete ve televizyonlarda sizlerin yapmış olduğunuz o örnek ve duyarlı davranışlarınızı gördüm. Bu görüntüleri izlerken gururlandım. Orada kendi kumanyanızı yani yiyeceklerinizi sokak köpekleriyle paylaşmışsınız. Sizler bu davranışlarınızla bu zor günlerde herkesi duygulandırdınız. Çünkü bizler bu zor ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =