Milli  eğitim  Bakanı Ziya Selçuk , yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında okullardaki eğitime ara verildiği süreçte  uzaktan   eğitim  programlarıyla öğretmenlerin mesleki ve bireysel gelişimlerinin destekle

haber7
0

Bakan Selçuk , AA muhabirine yaptığı açıklamada , 2023  eğitim  Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğretmenlerin mesleki ve bireysel gelişimlerinin ulusal ve uluslararası sertifikalı  eğitim  programlarıyla desteklenmesi amacıyla hazırlanan yeni mesleki gelişim programlarının 17 ncisinin ,  uzaktan  eğitimle okul yöneticileri ve öğretmenlerin hizmetine sunulduğunu ifade etti.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu tarafından akredite edilen  eğitim  programlarının ulusal , uluslararası kurum ve kuruluşlar , üniversiteler , sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerin iş birliğinde hazırlandığını anlatan Selçuk , şu bilgileri verdi: "Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitime ara vererek  uzaktan  eğitime geçtiğimiz bu süreçte öğretmenlerimizin mesleki ve bireysel gelişimlerini destekliyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız  uzaktan  hizmet içi  eğitim  programlarına 125 bin öğretmenimiz katılıyor.  uzaktan  hizmet içi  eğitim  faaliyetlerinin tamamı 2-3 er haftalık dönemlerde öğretmenlerimizin başvurusuna açıldı. Her  eğitim  döneminde 17 mesleki gelişim programı açacağız. 2023  eğitim  Vizyonu kapsamında , okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize yönelik hazırlanan yeni mesleki gelişim programlarımızın  uzaktan   eğitim  sistemine uygun yapılandırılmasına yönelik çalışmalarımız ise sürüyor."

Öğretmenlere yönelik Youtube kanalı açıldı

Bakan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =