ABD'de yapılan bir araştırmaya göre , ağustos ayında İngiltere'de yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) nedeniyle 66 bini aşkın ölüm meydana gelecek. Buna göre yaz bitiminde İngiltere ,  İtalya  ve İspanya'daki &ou

haber7
0

Washington Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan bir çalışmada , Avrupa kıtasındaki 151 bin 680 kişinin yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedebileceği aktarıldı.

İtalya , Çin ve ABD de gerçekleşen vaka ve ölü sayılarının yaşa , yoğun bakım üniteleri ve hastane yatak kapasitesi verilerine kullanan Washington Üniversitesi araştırmacıları , ülkeden ülkeye beklenen ölüm oranları modelledi.

İTALYA DAKİ ÖLÜMLERİ ÜÇE KATLAYACAK

Buna göre İngiltere de temmuz ayının sonuna kadar 66 bin 300 Kovid-19 ölümü gerçekleşek. İngiltere , Avrupa daki tüm ölümlerin neredeyse yarısının (yüzde 44) ve  İtalya  daki ölümlerin (20.000) üç katına sahip olacak.

Araştırmaya göre yoğun bakım ve hastane yatak kapasitesine bağlı olarak , İspanya da 19 bin ,  Fransa  da ise 15 bin ölümün temmuz ayına kadar gerçekleşmesi bekleniyor.

Bilim insanları , krizin üstesinden gelmek için İngiltere nin nisan ayı ortasına kadar 100 bin yatağa daha sahip olması gerektiğini bildirdi.

Çalışmada , İngiltere de 102 bin 794 koronavirüs hastasının 17 Nisan a kadar hastane yataklarına ihtiyacı olacağını öngörülüyor. İngiltere’deki hastanelerde şu anda 17 bin 765 yatak bulunuyor.

SADECE 744 YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ BOŞ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =