Kocaeli’de kuru  bakliyat  ve gıda maddesi üretimi yapan bir firma yetkilisi , korona virüs nedeniyle  bakliyat  sıkıntısının yaşanacağı söylentilerinin doğru olmadığını söyleyerek , depolardaki ürünlerin Tü

haber7
0

Korona virüs nedeniyle evlerinde kalmak zorunda olan insanların kuru  bakliyat  ve gıda ürünlerine yönelik yoğun talebi sonrası ürünlerin yetmeyeceği söylentilerinin doğru olmadığını açıklayan üreticiler , gıda stoklarının  iki   yıl  Türkiye’ye yeteceğini söyledi. Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bulunan dev dev üretim ve depolama tesisinde piyasaya sürekli ürün tedarik ettiklerini belirten Eskar Gıda A.Ş. Genel Müdürü Ertan Kara , “2 sene yetecek kadar  stok  mevcut. İnsanlarımız bu konuda rahat olsun” dedi.

 

Depolardaki tonlarca ürün 2 yıllık ihtiyacı karşılıyor

Depoların ağzına kadar ürünle dolu olduğunu ve sürekli olarak piyasaya ürün tedarik ettiklerini söyleyen Ertan Kara , “Türkiye genelinde  bakliyat  konusunda herhangi bir sıkıntı yoktur. Kendi stoklarımdan örnek vereyim , 500 ton pirinç , 100 ton bulgur , 200 ton kırmızı mercimek , 80 ton nohut , 100 ton fasulye , bunun yanında da makarna , un , yağ , şeker olsun bunlar elimizde mevcuttur. Türkiye genelinde benim gibi bu işi yapan arkadaşlarda da dahil her hangi bir  stok  sorunumuz yok. 2 sene yetecek kadar  stok  mevcut. İnsanlarımız bu konuda rahat olsun. Paniğe gerek yok” dedi.

 

Vatandaşlarımızın yanındayız”

Fiyat konusunda tedarik sağlayan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =