PKK  , Diyarbakır'da 5 vatandaşımızı şehit etti. Alçak saldırının ardından operasyon başlatıldı. Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi , bugünkü köşe yazısında  İçişleri   Bakanı   Soylu  ile yapt

haber7
0

Terör örgütü  PKK  , dün düzenlediği saldırıda 5 vatandaşımızı şehit etti. Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi , saldırının ardından İçişleri  Bakanı  Süleyman  Soylu  ile yaptığı görüşmeyi yazdı. Selvi ,  Soylu  nun operasyon  talimatı  verdiğini ve bölge  komutanına  , "Bulunca  lime  lime edin" diye talimat verdiğini söyledi. 

Abdülkadir Selvi nin yazısında ilgili bölüm şöyle:

Yüzyılın en büyük küresel salgınlarından olan koronavirüs dahi PKK’nın katliam yapmasına engel olamadı. Koronavirüsten ölenlerin sayısının dünyada binlerle ifade edildiği bir günde  PKK  , Diyarbakır Kulp’ta 5 sivil vatandaşımızı katletti.

PKK güya Kürtlerin mücadelesini veriyor. Bu nasıl Kürt mücadelesiymiş böyle... Katlettiği sivil vatandaşlarımız da Kürt’tü. PKK’nın daha önce de Diyarbakır’da Dürümlü mezrasında patlayıcı yüklü bir kamyonla düzenlediği saldırıda 19 vatandaşımız hayatını kaybetmişti.

Koronavirüsten dolayı dünyanın zorda olduğu , herkesin eve kapandığı , yardım kampanyalarının düzenlendiği , insanların yakınlarının cenazelerine dahi katılamadığı bir dönemde sen çık , yola bombalı tuzak kur... Nasıl bir kafadır böyle...

LİME LİME EDİN

Kulp’tan üzücü haberler gelmeye devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =