ABD'nin en büyük otomotiv üreticisi General Motors (GM) ,geçtiğimiz günlerde cihazı üreteceğini duyurmuştu. GM'in açıklamasında saatler sonra ise , ABD Başkanı Donald  Trump  , GM'i  solunum cihazı 

haber7
0

Avrupa ve ABD de otomotiv üretimine koronavirüs sebebiyle geçici olarak ara verilirken , birçok üretici sağlık çalışanlarının ve salgına yakalanan hastaların ihtiyaçları için sağlık ekipmanı üretimine başlamıştı.

 

 

Bu konudaki en ilginç gelişmelerden biri ise ABD de yaşanıyor. 

ABD nin en büyük otomotiv üreticisi General Motors (GM) ,koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında  solunum cihazı  üretimine başlayacağını geçtiğimiz hafta açıklanmıştı. GM in açıklamasında saatler sonra ise , ABD Başkanı Donald  Trump  , GM i  solunum cihazı  üretmeye zorlamak için Savunma Üretim Yasası nı devreye aldığını duyurmuştu.

 

 

İşte bu yasa kapsamında , GM in üreteceğini açıkladığı 30 bin adet  solunum cihazı  için toplam 489.4 milyon dolarlık ödeme alacağı ortaya çıktı.

Beyaz Saray yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre , GM Ağustos sonuna kadar  solunum cihazı  üretmeyi sürdürecek. Haziran ayının başında ise 6 bin 132 adetlik ilk parti sağlık kurumlarına teslim edilecek.

Üreteceği solunum cihazlarından kâr sağlamadığını açıklayan GM , cihazın tanesinin üretim maliyetini 16 bin dolar olarak bildirdi.

DİĞERLERİ DE ÜRETİYOR

Trump ın devreye aldığı Savunma Üretim Yasası şuan için diğer otomotiv üreticilerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =