Dünya  ticaret  Örgütü (WTO)  Küresel  ürün ticaretinin 2020 yılında Covid-19 salgını nedeniyle  yüzde  32'ye  kadar  düşebileceği uyarısı yaptı.

haber7
0

Raporun bulgularını , "Bu durumdan kaçınmak mümkün görünmüyor" diye yorumlayan  WTO  Başkanı Roberto Azevedo , yaşanan sağlık krizi ortamında önceliğin bu konuya verilmesinin kaçınılmaz olduğunu ve hükümetlerin insanların yaşamlarını korumak için kısıtlayıcı önlemler almak zorunda olduğunu vurguladı. WTO nun yayınladığı son raporda , bu  yıl  dünya ticaretindeki daralmanın yüzde 13-32 arasında olacağı öngörüldü , buna karşılık 2021 yılında toparlanma öngörüldü. Raporda , bu  yıl  yaşanacak düşüşe yüzde 13-32 arasında geniş bir aralık verilmesinin , daha önce hiç yaşanmamış bir sağlık krizi yüzünden piyasaların ne  kadar  etkileneceğinin öngörülememesinden kaynaklandığı belirtildi. WTO raporunda , salgının ne  kadar  daha devam edeceğine ve atılan politik adımların ne  kadar  etkili olacağına bağlı olarak 2021 yılında yüzde 21-24 arası bir toparlanma beklendiği belirtildi.  

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =