Tüm dünyada hızla yayılan koronavirüs salgınında Türkiye'de en fazla vaka sayısı İstanbul'da iken mega kentte yaşayanlar salgın sonrası için plan yapmaya başladı. Aralarında  Ünlü  isimlerin de yer

haber7
0

Koronavirüs salgını sonrası emlak tercihleri de değişiyor. Özellikle İstanbul gibi yoğun nüfusun bulunduğu yerlerde salgının daha hızlı yayılmasının ardından Kuzey Ege de son günlerde dikkat çeken bir telefon trafiği yaşanıyor.

 

 

Salgından dolayı yaşam yeri ve şeklini değiştirmek isteyenler Bozcaada , Geyikli ve Assos bölgesinde  yer  soruyor. Özellikle Bozcaada’nın karşısında bulunan Kemallı köyünde ise adeta talep patlaması yaşanıyor. 700 yıllık köye olan yoğun ilginin sebebini tarihi yapılarına , konumuna , gölüne ve havasına bağlayan emlakçılar köyde ayrıca termal su çıktığına da vurgu yapıyor.

Gün içerisinde 50 ye yakın telefon aldıklarını belirten emlakçılar aralarında Kıvanç Tatlıtuğ ve Fikret Orman’ın da  yer  aldığı çok sayıda ünlü ismin de bölgede  yer  baktığını belirtiyor.

 

 

BAHÇELİ EVLERE İLGİ BÜYÜK

Son 15-20 gün içerisinde yoğun telefon aldıklarını , arayanların ise genellikle İstanbul dan olup ev ve arazi satın almak için kendilerine ulaştıklarını kaydeden emlakçı Murat Candan ,  Koronavirüs  sonrası özellikle İngilizler olmak üzere yurt dışından da talep geldiğini , bahçeli taş evlerin tercih sebebi olduğunu ancak bölgede sınırlı sayıda yapı bulunduğunu ifade ediyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =