Kalp   krizi  geçirenlerin sayısında azalma olmamasına rağmen hastanelere müracaat edenlerin sayısında yüzde 50 azalma yaşanmasının normal bir durum olmadığını belirten uzmanlar , "Tipik  Kalp  ve göğüs ağrısı ol

haber7
0

Türkiye de  koronavirüs  salgınının sebep olduğu endişe riskli hastalıkların tedavi süreçlerini de önemli ölçüde etkiledi.

Hastane polikliniklerine tedavi için başvuranların sayısında büyük düşüş yaşandı. Bu durumun özellikle kardiyoloji gibi bölümde görülmesi ise soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Uzmanlar  Kalp   krizi  geçiren hasta sayısının azalmadığını belirtiyor ve kriz geçirip  koronavirüs   korkusu  ile  hastaneye  başvurmayan hastaları uyarıyor.

Konuyla ilgili yenisafak.com a değerlendirmelerde bulunan Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen , "Kalp damar hastası şikayeti olan hastalar mutlaka  hastaneye  başvurmalı. Buradaki tercihleri sadece  Kalp  hastaneleri olabilir. Bu hastaneler onlar için oldukça güvenli" ifadelerine yer verdi.

24 SAAT ÇOK ÖNEMLİ

Kalp  krizi  geçiren hastalar için 24 saatlik sürecin çok kritik olduğunu hatırlatan Esen , "Hasta geç kalırsa , sonuçları ölümcül olabilir. Doktoru ile iletişime geçebilirler. Yeni dönemde bunlar mümkün" dedi.

İLK KEZ GEÇİRENLER İÇİN AĞRININ ŞİDDETİ ÖNEMLİ

İlk defa göğüs bölgesinde şiddetli ağrı hissedenleri de uyaran Esen , "Şiddetli göğüs ağrısı ve olağan dışı bir ağrıda  hastaneye  başvurulmalı. 15 dakika boyunca süren ağrılar , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =