ABD'de yayın yapan New York Times gazetesi , New York'ta görülen Kovid-19 salgınının , bilinenin aksine , Asya'dan  değil  Avrupa'dan gelen ziyaretçiler tarafından getirildiğini ortaya koyan bir çalışma yay

haber7
0

ABD’nin New York Times gazetesinde yer alan haberde , yeni yapılan araştırmalara göre , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınının Asya’dan  değil  Avrupa’dan New York’a taşındığı iddia edildi.

 

 

AVRUPA DAN GELENLER VİRÜSÜ BULAŞTIRDI

New York Times’ın internet sayfasında yer alan haberde , New Yorklulardan alınan  koronavirüs  genomlarını analiz eden farklı araştırma gruplarının , koronavirüsün ilk teyit edildiği tarihten haftalar önce , şubat ortasında , New York bölgesinde var olduğunu ve bölgeye Asya dan  değil   Avrupa  dan gelen ziyaretçiler tarafından getirildiğini ortaya koyduğu bilgisine yer verildi.

 

 

Habere göre , Mounth Sinai Icahn Tıp Fakültesinde laboratuvar çalışmaları yapan Genetik Bilimci Harm van Bakel , ekibi ile yaptığı çalışma sonucu , Kovid-19 salgını için , "Çoğunlu açıkça Avrupalı" teşhisinde bulundu.

Gazetede , New York Üniversitesi Grossman Tıp Fakültesi bünyesinde yapılan başka bir çalışmada da farklı bir grup vaka üzerinde çalışmasına rağmen çarpıcı şekilde benzer sonuçlara ulaşıldığı belirtildi.

Araştırmalarda ayrıca , virüsün belirtilenden daha önce gizlice yayıldığını , sıkı bir test programı uygulanması durumunda çok daha önceden bunun tespit edilebileceği iddia ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =