Güney Amerika ülkesi Peru'da yeni tip  koronavirüsten  (Kovid-19)  ölenlerin   sayısı  121'e yükseldi.

haber7
0

Peru Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre , ülkede son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 14 kişi yaşamını yitirdi. Böylece virüsün yol açtığı ölümlerin  sayısı   121  e çıktı. Ülkedeki vaka  sayısı  ise 4 bin 342 ye ulaştı.

Öte yandan  Peru  Devlet Başkanı Martin Vizcarra , Twitter dan yaptığı açıklamada , sağlık yetkililerinin tavsiyeleri doğrultusunda , virüsün yayılmasının önüne geçilmesi amacıyla 16 Mart ta ilan edilen acil durum ve karantinanın 26 Nisan a kadar uzatıldığını açıkladı.

Halka evde kalmaları ve talimatlara uyma çağrısında bulunan Vizcarra , "Sadece acil durumlarda evlerinizden çıkın. Eğer yeterli yiyeceğiniz varsa evden çıkmanız gerekmiyor." ifadesini kullandı.

Vizcarra , salgının toplumun karakteristik özelliklerini değiştirdiğine dikkati çekerek tüm çabalarının ölüm ve vaka sayısını en aza indirmek olduğunu vurguladı.

 Vizcarra , geçen hafta düzenlediği basın toplantısında , sokaktaki insan sayısının düşürülmesini hedeflediklerini , bunun için erkeklerin pazartesi , çarşamba , cuma günleri , kadınların ise salı perşembe ve cumartesi günleri sokağa çıkabilmelerini sağlayacak düzenleme getirdiklerini açıklamıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =