ABD  Başkanı Donald  Trump  , Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus'ın kendisine yönelik eleştirilerini , "Çin ile ilişkilerine baktığım da DSÖ'nün

haber7
0

Trump , Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü nün Beyaz Saray da düzenlediği günlük basın toplantısında konuştu.

ABD de bu hafta Yahudilerin Hamursuz Bayramı , Hristiyanların da Paskalya yı kutlayacağını anımsatan  Trump  , "Bu zamanı , dua ve tefekkür ederek , Tanrı ile kişisel ilişkimize odaklanarak değerlendirebiliriz." dedi. 

Trump , Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda olan İngiltere Başbakanı Boris Johnson a da desteğini bir kez daha dile getirdi. 

ÜLKEMİZİ ESKİ HALİNE DÖNDÜRMEK İYİ OLUR

Virüsle mücadelede iyi iş çıkardıklarını ifade eden  Trump  , birçok insanın düşündüğünden daha erken hayatın normale dönebileceğini kaydetti. 

Trump , vaka ve ölüm sayıları düşüşe geçtiği zaman ülkenin eski haline dönmesinin de "güvenli" olduğunu savunarak "Ülkeyi safhalar halinde de yeniden açabiliriz. Virüsten daha az etkilenen bölgelerden başlarız. Ama büyük bir açılışla ülkemizin tamamını ya da büyük bir kısmını yeniden eski haline döndürmek iyi olur." değerlendirmesinde bulundu. 

DSÖ YE YÜKLENMEYİ SÜRDÜRDÜ

DSÖ ye Kovid-19 salgını konusunda bugün de yüklenmeyi sürdüren  Trump  , örgütün salgının başlarında yaptığı "Virüs insandan insana bulaşmıyor" ve "Çin e seyahat kısıtlamasına gerek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =