Riyad Valisi Faysal bin Bandar bin Abdulaziz Saud'un (77) da aralarında bulunduğu 150  Suudi Arabistan  kraliyet üyesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiği bildirildi.

haber7
0

New  York   Times  gazetesinin başkentteki kraliyet hastanesine yakın iki doktor ve hanedan içinden iki farklı kaynağa dayandırdığı haberine göre , ilk  koronavirüs  vakasının 6 hafta önce tespit edildiği  Suudi Arabistan  da , Riyad Valisi Faysal bin Bandar bin Abdulaziz Saud un da aralarında yer aldığı 150  Suud  hanedanı üyesi Kovid-19 a yakalandı. 

Gazetenin ulaştığı , başkentteki Kral Faysal Uzman Hastanesi ne acil notuyla gelen talimatta , "ülke çapındaki önemli şahsiyetler için talimatların beklenmesi , kaç vakayla karşılaşılacağının henüz bilinmediği ancak kronik hastaların hastaneden tahliye edilmesi" gerektiği belirtildi. Ayrıca tedavi gören hastane personelinin kraliyet üyelerine yer açmak için başka bir hastaneye nakledileceği bildirildi.

Gazeteye konuyan doktorlar , kraliyet içindeki binlerce prensin sıkça Avrupa ya seyahat ettiğini ve virüsü buradan almış olabileceklerini dile getirildi. 

Salgın öncesinde sağlığına ilişkin çok sayıda soru işareti bulunan 84 yaşındaki Kral Selman bin Abdulaziz in Kızıl Deniz kıyısındaki Cidde kentine yakın bir adadaki sarayda karantinaya girdiği aktarılan haberde , Veliaht Prens Muhammed bin Selman ın da yanında birçok bakanla bu bölge yakınında bir saraya kapandığı ifade edildi.

Gazeteye göre ,  Suudi Arabistan  yönetiminin koronavirüse karşı tüm hava ve kara sınırını kapatma , bazı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =