Fransa   Bilim Konseyi  , ülkede koronavirüsü nedeniyle  ölüm   riski   altında  olan  kişi  sayısının 17  milyon  olduğunu açıkladı.

haber7
0

Fransa Bilim Konseyi korona virüsü (Covid-19) salgınına yönelik yapılan araştırmaların sonucunu paylaştı. Açıklanan verilere göre ülkede Covid-19 nedeniyle ölüm  riski   altında  olan  kişi  sayısının 17  milyon  olduğu ifade edildi. Yaş ve hastalık faktörlerini inceleyerek  Fransa  da nüfusun 4 te 1 inin ölümcül risk  altında  olduğunu belirten Konsey , riskli vatandaşlar için kesin sokağa çıkma yasağı getirilmesini talep etti.

 

 

Fransa da 67 milyonluk nüfusun 17 milyonunun Covid-19 nedeniyle ölüm  riski  taşıdığını açıklayan  Fransa   Bilim Konseyi  , ileri yaş ve hastalıkların ölüm riskini arttırdığını bildirdi.  riski  arttıran hastalıklar arasında hipertansiyon , diyabet ve viral hassasiyetin yanı sıra obezite ve sigara tüketiminin de ölüm riskini arttıran faktörler olduğu aktarıldı. Konsey , riskli ve hassas duruma sahip vatandaşlar için katı ve kesin sokağa çıkma yasağı uygulanmasının hayati önem taşıdığını dile getirdi.

Öte yandan dünyada korona virüse bağlı ölümlerin en çok yaşandığı ülkeler arasında 4. sıradan yer alan  Fransa  da 10 bin 869  kişi  hayatını kaybederken toplam vaka sayısı 112 bin 950 olarak açıklandı.

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =