Samsun'un Ayvacık ilçesinde 80 yaşındaki Selim Ayçiçek'in bahçesinde kuruyarak gövdesi boşalan  Gürgen   ağacına  yaptığı "kapı" , görenlerin dikkatini çekiyor. Ayçiç

haber7
0

Samsun un Ayvacık ilçesinde bir vatandaşın bahçesindeki kuruyan gürgen ağacının gövdesine açılan "kapı" görenleri şaşırtıyor.

Bahçesindeki gürgen  ağacına  kuruyup içinin boşalmasına rağmen kesmeye kıyamayan 80 yaşındaki Selim Ayçiçek , ağacın gövdesine yaklaşık 1 ay önce menteşe kullanarak "kapı" taktı. "Kapı"dan içine insan girecek kadar boşluk bulunan  gürgen ağacı  , çocuklar için de oyun alanı oldu.

Ayçiçek in damadı İlkay Gümüşsu nun ağacın içinden "koronavirüs gelsin de beni burada bulsun" diyerek çektiği video ise  Sosyal   medyada  ilgi gördü. Yıllara meydan okuyan ağaç , üzerine takılan "kapı" ve "Evde kal" çağrısı ile gündeme geldi.

KAYINPEDERİM ÇOCUKLAR İÇİN YAPTI

İlkay Gümüşsu , AA muhabirine yaptığı açıklamada , İstanbul da inşaat işçisi olduğunu ve  koronavirüs  tedbirleri kapsamında şantiyede işe ara verildiği için memleketine döndüğünü söyledi. Ağacı ilk gördüklerinde şaşırdıklarını ifade eden Gümüşsu , "Kayınpederim ahşap işine çok düşkün olduğundan ağacın içinin boş olduğunu fark etmiş. Dedelerimiz zamanından kalma bu ağacın gövdesine kayınpederim çocuklara oyun olsun diye  kapı  yaptı" dedi.

MAKSAT MİLLETİMİZİN BU SÜREÇTE YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =