Koronavirüs tedbirleri kapsamında üst üste önlemlerin alındığı dönemde sosyal mesafeyi alt üst eden bir ihmal daha ortaya çıktı. İstanbul Maltepe'de yapılan denetimlerde bir  minibüsün  19  yolcu  t

haber7
0

İstanbul Maltepe de İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipleri sabah saatlerinden itibaren minibüslerde denetim yaptı.

DHA nın haberine göre , sosyal mesafenin korunması amacıyla içinde en fazla 7  yolcu  bulunması gereken minibüsler , tek tek durdurularak kontrol edildi. Aralarında haberleşerek denetimden kaçmaya çalışan sürücüler de cezadan kurtulamadı. "Yolcular önüme atlıyorlardı"  Binmek  için diyen  minibüs  sürücüsü de onu izleyen polis ekibinin kamerasına yansıdı. Yolcuların minibüsü durdurmadığı önlerine atlamadığı belirlenerek , cezai işlem uygulandı.

WHATSAAP TAN HABERLEŞTİLER

70 Evler Köprüsü’nde polis ekiplerinin denetimini gören minibüsçülerin Whatsapp gruplarından diğer şoförlere köprüdeki denetimi haber verdikleri , diğer minibüslerin de denetim noktasının 500 metre gerisinde fazla yolcuları indirerek , bu noktaya geldikleri belirlendi.

Bunu fark eden sivil trafik ekipleri , mahalle aralarına girerek minibüsleri izlemeye başladı. Bir sivil trafik ekibinin kamerayla izlediği çok sayıda  yolcu  alan minibüsün sürücüsü , durdurulmak istenince ara sokaklara girerek kaçmaya başladı. Kısa süreli kovalamacanın ardından  minibüs  , ara sokaklardan birinde yakalandı. Polisin ihtarı üzerine kapısı açılan minibüsten 19  yolcu  çıktı. Sosyal mesafe ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =