Koronavirüs tedbirleri kapsamında önemli bir karara daha imza atıldı.  Kocaeli  İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında  deniz   yoluyla  kente  giriş  ve çıkışları yasakladı.

haber7
0

Kocaeli Valiliğinin internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre , kurulun bugünkü toplantısında Kovid-19 ile mücadele kapsamında yeni kararlar alındı.

AA nın haberine göre kurul ,  deniz   yoluyla   Kocaeli  ye  giriş  ve çıkışın , il sınırları içerisinde özel teknelerle seyir yapmanın pandemi süresince yasaklanmasına oy birliğiyle karar verdi.

Ayrıca ,  Kocaeli  dışından gelen ve ticari faaliyette bulunan balıkçı teknelerinde çalışan personelin , tekne dışına çıkmasına ve liman içerisine girmesine izin verilmeyecek. Kentten başka şehirlere gidecek balıkçı tekneleri de bu uygulamaya tabi olacak.

İzmit Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi , 20 metreden küçük tüm temasları İzmit Körfezi ne  giriş  ve çıkışlarında sorgulayarak ilgili kolluk kuvvetlerine bildirecek.

Öte yandan ,  Kocaeli  Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Barınma , Konaklama ve Sosyal Yardım Merkezi ne iaşe , ibate ve hijyen malzeme desteğinde bulunulacak.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =