Moody's  petrol  fiyatlarının bu yıl düşük seyretmesinin beklendiğini duyurdu. Kuruluşa göre , koronavirüsün ekonomiye etkisi yılın ikinci yarısı da sürecek.

haber7
0

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu  Moody  s ,  petrol  ve doğalgaz fiyatlarının bu yıl düşük kalmaya devam etmesinin beklendiğini duyurdu. Moody s ten yapılan açıklamada , dünya genelinde corona virus (Covid-19) kaynaklı ekonomik zararın yılın ikinci çeyreğinde süreceğinin tahmin edildiği belirtilirken , ekonomik temellerin yılın ikinci yarısında düzelmesinin öngörüldüğü kaydedildi. Dünya genelinde  petrol  ürünleri talebinin sert düştüğüne dikkat çekilen açıklamada ,  petrol  İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı  petrol  üreticisi ülkelerin anlaşamamasının fiyatlarda aşırı dalgalanmaya neden olduğu vurgulandı.

ARZIN AZALMASI DENGELEYECEK Petrol fiyatlarının 2020 boyunca düşük kalmaya devam etmesinin beklendiğine yer verilen açıklamada , arzın azalmaya başlamasıyla  petrol  piyasasının yeniden kendini dengeleyebileceği aktarıldı. Açıklamada , talepteki toparlanmayla ilgili belirsizliklerin devam ettiğinin altı çizilerek ,  petrol  fiyatlarının 2021 de zayıf kalmasının da olası olduğu bildirildi. Moody s , Brent türü ham petrolün varil fiyatının bu yıl 35-40 dolar bandında , gelecek yıl ise 45-50 dolar bandında seyredeceğini öngörüyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =