Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden  BUSMEK  bünyesinde kurulan tesiste , günlük 10 bin  kapasiteli   Maske   üretimine  başlandı. Aynı zamanda cerrahi müdahale önlüğünün de imal edildiği atölyed

haber7
0

BUSMEK koordinasyonunda planlanan Büyükşehir Belediyesi Önlük ve  Maske  Üretim Atölyesi , faaliyetine başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş , Atıcılar Mahallesi ndeki  Büyükşehir Belediyesi  Evde Bakım ve Ambulansla Nakil Hizmet Binası nın ikinci katında oluşturulan tesisi gezdi.

Genel Sekreter Ulaş Akhan ın da eşlik ettiği ziyarette , BUSMEK Genel Koordinatörü Eyüp Arda dan atölyenin işleyişi hakkında bilgiler alan Başkan Aktaş , çift vardiyada 26 kişinin görev yaptığı tesiste banttan çıkan ürünleri de inceledi.

SALGINLA 7/24 MÜCADELE

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş , koronavirüsle mücadele noktasında  Bursa  olarak ilk günden beri yoğun bir çaba sarf ettiklerini söyledi. Salgın kendini gösterir göstermez şehrin dört bir tarafında dezenfeksiyon çalışmalarına başladıklarını hatırlatan Başkan Aktaş , "Gerek kamu binaları gerekse toplu alanlar , camiler , metro ve otobüsler seri şekilde sürekli olarak dezenfeksiyon işlemlerine tabi tutuldu. Hala bu çalışmalara devam ediyoruz. Sokağa çıkma yasağına istinaden , 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evlerine sıcak yemek ulaştırılması , onların ihtiyaçlarının giderilmesi ve daha birçok noktada  Büyükşehir Belediyesi  olarak üzerimize düşen görevi eksiksiz yerine getiriyoruz" dedi.

GÜNLÜK KAPASİTE: 10 BİN

Başkan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =