Çoğunluğu işçi  511   Türk  vatandaşı Irak'tan gelişlerinin ardından Afyonkarahisar'da 14 günlük karantina için öğrenci yurduna yerleştirildi

haber7
0

Irak  tan   gelen   511  Türk vatandaşı , yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında gözetim altında tutulmak üzere Afyonkarahisar daki Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) ait Bacım Sultan Kız Öğrenci Yurdu na yerleştirildi.

Alınan bilgiye göre , öğlen saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanı na  gelen  çoğunluğu işçi olan  511  Türk vatandaşı , polis ve jandarma eşliğinde 23 otobüsle Afyonkarahisar a getirildi.

KARANTİNAYA ALINDILAR

Korona virüs tedbirleri kapsamında Bacım Sultan Kız Öğrenci Yurdu na getirilen kişiler , sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek teker teker ateşleri ölçüldükten sonra içeri alındı. Evrak işlemlerinin ardından sonra vatandaşlar , görevlilerce yurttaki tek kişilik odalara yerleştirildi.

Polis ekipleri binanın çevresinde güvenlik önlemi aldı , Afyonkarahisar Belediyesi ekipleri de otobüsleri dezenfekte etti.

Bu kişilerin 14 günlük karantina sürecinde ihtiyaçlarının Afyonkarahisar Valiliği , İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü , İl Sağlık Müdürlüğü , Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türk Kızılay tarafından karşılanacağı belirtildi.

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki görevli psikolog ve sosyologlar da karantinadaki vatandaşlara destek sağlayacak.

Öte yandan gözetim altında tutulacak kişilerin ihtiyaçları olabilecek her türlü eşyanın temin edildiği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =