Mercedes-Benz'in en büyük pazarı olan Çin'deki araç teslimatları da ilk çeyrekte  Yüzde  20 ,3 düşerek 138 bin 960'a geriledi

haber7
0

Alman otomotiv üreticisi  Mercedes-Benz  in  otomobil  ve hafif ticari araç teslimatları yılın ilk çeyreğinde yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) nedeniyle yüzde 15 geriledi.

 

Mercedes markasını bünyesinde bulunduran ve merkezi Stuttgart taki  Daimler AG  Grubu tarafından yapılan açıklamada ,  Mercedes  Benz in  otomobil  ve hafif ticari araç teslimatlarının yılın ocak-mart döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 düşüşle 477 bin 378 e gerilediği belirtildi.

 

Şirketin hafif ticari araç satışı (van) söz konusu dönemde yüzde 14 ,9 düşüşle 64 bin 588 olarak gerçekleşirken , şirketin en büyük pazarı olan Çin’deki araç teslimatları da ilk çeyrekte yüzde 20 ,3 düşerek 138 bin 960 a geriledi.

Açıklamada , şirketin ABD ve Avrupa’da perakende satış mağazalarının Kovid-19 pandemisi nedeniyle geçici olarak kapatıldığı ve bunun da mart ayı satışlarda önemli etkisi olduğu hatırlatılarak , Çin ve Güney Kore deki satış mağazalarının açık olduğu ve bununda ilk toparlanma işaretleri olduğu vurgulandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen  Mercedes-Benz  Vans Başkanı Marcus Breitschwerdt , 2020’ye iyi bir başlangıç yaptıklarını belirterek , Ana model serilerimizin satışını özellikle ocakta artırdık. Ancak Kovid-19 krizinin etkisi martta satışlarımızı ciddi şekilde zayıflattı ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =