Bakan  Zehra Zümrüt  Selçuk  , TÜRMOB ve  TOBB  Başkanlarıyla video konferansla "Kısa Çalışma Ödeneği"ni görüştü

haber7
0

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı  Zehra Zümrüt Selçuk  ,  TÜRMOB  Başkanı Emre Kartaloğlu ,  TÜRMOB  İl Başkanları ve  TOBB  Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile video konferans yöntemiyle yaptığı görüşmede , Kısa Çalışma Ödeneği ni değerlendirdi. 

Bakan Selçuk görüşmede , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketinde yer alan yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında  kısa çalışma ödeneği  uygulamasını daha da kolaylaştırdıklarını anımsattı. 

Kısa çalışma ödeneğinden daha fazla kişinin yararlanması için prim şartını 450 güne , sözleşme süresini de 60 güne indirdiklerini bildiren  Bakan  Selçuk , kısa çalışma kapsamındaki çalışanların genel sağlık sigorta primlerinin de karşılanacağını kaydetti.  İstihdamı koruma ve kısa çalışma ödeneğine başvuru çağrısını yineleyen  Bakan  Selçuk , bu süreçte muhasebeciler ve mali müşavirlerin işveren danışmanı olarak yaptıkları işin aslında bir kamu hizmeti olduğuna dikkat çekti. 

Muhasebeciler ve mali müşavirlerin düzenlemelerin ilk muhatabı olduklarını belirten  Bakan  Selçuk , sosyal diyaloğun önemine değinerek ,  kısa çalışma ödeneği  sürecinin hızlı işlemesi için dikkat edilmesi gereken hususları anlattı. 

Bakan Selçuk , koronavirüsten olumsuz etkilenen sektörler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =