TRT   Çocuk  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle evde vakit geçiren minik izleyicilerini yalnız bırakmıyor. Ekranların sevilen kahramanı Pırıl’ın yeni  şarkısı  ile çocuklar hem eğlenecek hem de &oum

haber7
0

Salgın nedeniyle çocukları eğlendirirken , aynı zamanda öğrenmelerini sağlayan yeni içerikleri hayata geçiren  TRT  Çocuk , bu kez sevilen çizgi dizi kahramanı Pırıl ile hem horon oynatacak hem de koronavirüs salgınına karşı çocukların nasıl tedbir alacaklarını öğretecek.

 

Çocuklar horon oynarken , hijyen kurallarını öğrenecek

6-9 yaş grubu çocukların okulda öğrendiği bilgilerin gerçek hayatta can bulduğu , matematiğin sıkıcı olmayan , eğlenceli ve günlük hayatta kullanılabilir yönünü arkadaşlarıyla keşfettiği bir çizgi dizi olan Pırıl , somut düşünme dönemindeki çocukların bilişsel ve duygusal-sosyal gelişimlerine katkı sağlıyor.

 

Bu kez Pırıl ve arkadaşlarının söyledikleri şarkıyla horon oynarken , aynı zamanda koronavirüs salgınına karşı dikkat edilmesi gereken hijyen kurallarını eğlenceli bir şekilde çocuklara anlatılacak. Sözü Nihat Kaşıkçı’ya ve müziği İlke Ulaş Kıvanç’a ait olan şarkı üç boyutlu animasyon tekniği kullanılarak hazırlandı.

Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde çocuk ve ailelerin yanında olan  TRT  Çocuk , hijyen kurallarını çocuklara eğlenceli içerikleriyle öğretiyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =