Cumhurbaşkanı   Erdoğan  , AK Parti grubundan  salgınla   ilgili  geniş kapsamlı bir yasa teklifi hazırlamalarını istedi. Yeni önlemleri kapsayan teklifin bu hafta sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Huber Köşkü’nden telekonferans yoluyla topladığı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin tek gündem maddesini koronavirüsle mücadele çalışmaları oluşturdu.

Erdoğan kabine üyelerine başta ekonomi olmak üzere , ticaret , turizm , eğitim , sağlık , tarım , hayvancılık gibi alanlarda salgın sonrası için tüm hazırlıkların yapılması , koronavirüsün etkilerinin ortaya konulması için  talimat  verdi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde politika kurullarına ‘koronavirüs ayarı’ da getirildi.

GIDA , TARIM İÇİN YENİ KURUL

Alınan karara göre salgın günlerinde gıda-tarım ürünlerinde ihtiyaçların sıkıntı çıkmadan karşılanması , hızlı adım atılması , Tarım ve Orman Bakanlığı ile etkin koordinasyon sağlanması için Gıda , Tarım ve Hayvancılık Politikaları Kurulu oluşturulması kararlaştırıldı. Hazırlıkları süren kararnamenin önümüzdeki günlerde Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından Beştepe’deki Sağlık Politikaları Kurulu ve Sosyal Politikalar Kurulu birleştirilecek. Yeni oluşturulan kurulun görevleri ve kurul üyelerinin hangi isimlerden oluşacağı konusunda çalışmaların başlatıldığı öğrenildi. Sosyal Politikalar Kurulu’nun çalışmalarının daha çok sağlık alanıyla  ilgili  olmasından dolayı güncellemeye ihtiyaç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =