Samsun'da , koronavirüs nedeniyle hastanede tedavi gören Kasım Akyüz (96) ile oğlu Yusuf Akyüz (65) , hastalığı yenerek taburcu oldu. Evlerine dönen baba ve oğlu  komşuları  tarafından alkışlarla karşıladı.

haber7
0

Atakum ilçesinde 20 Mart’ta vefat eden Refika Akyüz (94) için Amasya nın Taşova ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Törene katılanlardan birinde  koronavirüs  bulunduğunun belirlenmesi üzerine eşini kaybeden Kasım Akyüz ve oğlu Yusuf Akyüz  koronavirüs  testi yaptırmak için  Samsun  Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne başvurdu.

Burada yapılan koronovirüs testleri pozitif çıkan baba ve oğlu tedaviye alındı. Yapılan tedavinin ardından  koronavirüs  testi negatif çıkan baba ve oğlu taburcu oldu. Evine dönen baba ve oğlunu  komşuları  alkışlarla karşıladı.

"HİÇ SEMPTOM OLUŞMADAN YENDİK"

14 gün süreyle evlerinde karantinada kalacaklarını söyleyen Yusuf Akyüz , "Annem vefat etti. Cenaze töreninde bulunanlardan birinde  koronavirüs  çıkınca biz de hastaneye başvurduk. 27 Mart’ta da babamda ve bende de testlerde  koronavirüs  pozitif çıktı. Hiçbir sıkıntı çekmeden hastalığı atlattık. Bugün yapılan testlerde ise sonuçlarımız ikimizin de negatif çıkınca taburcu olduk. Şimdi 14 gün süreyle evimizde karantinada kalacağız.

Biz hiçbir semptom olmadan , rahatsızlanmadan hastaneye gittik. Çok erken başvurduğumuz için ilaçların etkisiyle tedavi gördük. Koronavirüsü hiç semptomlar oluşmadan yendik. Herkes evde kalsın bu hastalığa yakalanmasın. Yakalanırlarsa da umutsuzluğa kapılmasınlar. Erken teşhisin çok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =