Esenyurt'ta  doğalgaz  patlamasının yaşandığı daire içeriden görüntülendi.  savaş   alanına  dönen daire duvarlar yıkıldı ve eşyalar kullanılamaz hale geldi.

haber7
0

Esenyurt Piri Reis Mahallesi nde bulunan bir sitede dün bir  patlama  meydana geldi. Sitedeki 10 katlı binanın 2 inci katında bulunan dairede meydana gelen patlamada binada bulunan çok sayıda daire ve çevredeki binalarda hasar meydana geldi. İstanbul Valiliği nden  patlama  ile ilgili , "Saat 16.15 de itfaiyeden alınan bilgilere göre;  Esenyurt  İlçemiz Piri Reis Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Caddesi ndeki bir binanın  doğalgaz  tesisatında henüz bilinmeyen bir nedenle  patlama  meydana gelmiştir.  Olay yerine güvenlik , İGDAŞ , itfaiye , sağlık ve AFAD ekiplerimiz sevk edilmiş , alınan ilk bilgilere göre olayda yaralanan 3 kişi , ambulans ile çevredeki hastanelere nakledilmiştir.  Yaralılarımıza Allah tan acil şifalar diliyoruz." açıklaması yapıldı.

Doğalgaz patlamanın yaşandığı ikinci kattaki dairenin içindeki son durum görüntülendi. Patlamanın şiddetiyle daire  savaş   alanına  dönerken  patlama  sonrası dairenin duvarları yıkıldı ve içindeki eşyalar kullanılamaz hale geldi. Öte yandan binada 33 dairede hasar tespit edildi.  patlama  nedeniyle sitede çevresindeki binalarda milyonlarca liralık hasar meydana geldi. Patlamanın ardından yaşanan gelişmeleri anlatan site yönetiminden Metin Aksoy , "Kolluk kuvvetleri ve itfaiye ile yapılan tetkiklere göre raporu almadan bir şey söylemek istemiyoruz. İlgili kaynakları  doğalgaz  patlaması şeklinde ifadeleri söz konusu. Tamamen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =