ESKİŞEHİR’de koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı getirilmesine ve uzmanların evde kal çağrılarına rağmen bazı caddelerde  insan   yoğunluğu  yaşanınca , vali

haber7
0

Yaklaşık 875 bin nüfusa sahip olan Eskişehir’de dün yaş sınırlamasına ve ‘evde kal’ çağrılarına rağmen sokaklarda yoğunluk yaşandı. Medyada çıkan haberlerin ardından Eskişehir Valiliği ,  insan  yoğunluğunun yaşandığı 2 Eylül , İsmet İnönü-1 ve Hamamyolu caddeleri için önlem aldı. Valilik kararıyla polis ekipleri caddelerin giriş ve çıkışında bariyerlerle önlem aldı.

Araç trafiğine kapatılan caddelerde kimlik kontrolü ve ateş ölçümü yapılırken , maskesiz geçişlere de izin verilmiyor. Polis ekipleri gelenlere caddede ne işi olduğunu soruyor. Önlemlerin ardından caddelerde yoğunluğun azaldığı görüldü.

CEZADAN KAÇAMADI

Yoğun kalabalığın görüldüğü 2 Eylül Caddesi’nde polis ekiplerince kimlik kontrolü yapılan Mevlüt V. , 73 yaşında olduğu tespit edilince 392 lira idari para cezası uygulandı. Polise cep telefonuna kontör yüklemek için sokağa çıktığını anlatarak ceza yazılmamasını isteyen Mevlüt V. , “İki oğlum var , onlar da çalışıyor. Çıkmak zorunda kaldım , yoksa sokağa çıkma yasağı olduğunu biliyorum” dedi. Israr etmesine rağmen cezadan kurtulamayan Mevlüt V. , bisikletiyle eve dönmek için kontrol noktasından ayrıldı.

VAKA SAYISI ARTTI

Denetimlerin halkın sağlığı için önemli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =