Uzmanlar , corona virüs salgını nedeniyle birçok büyük mağazanın geçici olarak kapandığı şu günlerde online alışverişte yaşanan dolandırıcılık olayları konusunda uyarıyor.

haber7
0

Corona virüs tedbirleri kapsamında pek çok mağaza kapalı durumda. Bu dönemde alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar internet üzerinden alışverişi tercih ediyor.

 

 

Bunu fırsat bilen bazı kötü niyetli satıcılar ise "indirim" adı altında sahte ürünlerle satış yapmaya çalışıyor. Alışveriş sonunda tüketiciye satın alınan ürünün gerçeği dışında başka bir ürün gönderilirken , ayrıca vatandaşların kredi kartı bilgileri de kopyalanabiliyor.

Uzmanlar internet sayfaları ile sosyal medyadaki ilanlara ve satışlara  dikkat  edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

 

 

Konuyla ilgili vatandaşları uyaran Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu , "Corona virüs maalesef dolandırıcıları korkutmamış. Hala çıkar peşindeler. corona indirimi diye şimdi de bir takım ilanlar verip , vatandaşları tuzağa düşürmeye çalışıyorlar" dedi.

Ağaoğlu , birçok büyük markanın kepenk kapattığını hatırlatarak şöyle devam etti:

"Bunların daha önce de yaptıklarını gördük. Karaborsacılık , vurgunculuk yaptılar. İnsanları kandırıp kredi kartı bilgilerini ele geçirerek hesaplarını boşalttılar. Şimdi de  Korona  vurgunculuğu yapıyorlar. Bunlar taklit yapıyor. Gerçekten ciddi markalar kepenk kapattılar. Çalışmıyorlar. Şimdiden ilanlar veriyorlar. Müşterilerine mesajlar göndererek , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =