Koronavirüs önlemleri kapsamında  camilerde  cemaatle namaz kılınması askıya alınmıştı.  Ramazan  ayının yaklaşmasıyla birlikte  Teravih  namazlarının camide kılınıp kılınmayacağı merak ediliyordu.  Diyanet   İşleri   Başkanı  Erba

haber7
0

Diyanet İşleri Başkanı Ali  Erbaş  , A Haber e konuk oldu ve gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.  Erbaş  , corona virüs salgını sebebiyle kapatılan camilerin Ramazan da açık olup olmayacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

"TERAVİH EVDE KILINACAK"

Erbaş , "Ramazan da camiler açık olacak mı?" sorusuna "Şimdi burada önemli olan cemaatle namazın kılınmamasıdır. Biz 15 gün önce camilerimizi cemaatle namaza kapattı. Ferdi olarak gündüz camiler ziyaret edilebilir. Ancak cemaatle namaz söz konusu değil. Corona virüs salgını sürdüğü sürece  Ramazan  da da  Teravih  namazları kılınmayacak. Teravih namazı evde kılınacak" şeklinde cevap verdi.

"EVLERDE CEMAAT YAPILABİLİR"

Evlerin mescit haline getirilmesi gerektiğini vurgulayan  Erbaş  , "Çocuğumuzla  Teravih   namazı  kılabiliriz. Namazlarımızı kılabiliriz. Fertlerde karantina yoksa 2-3 kişi cemaatte yapabiliriz" dedi.

KOVİD-19 DAN ÖLENLER ŞEHİT SAYILACAK MI?

Diyanet  İşleri   Başkanı  Ali  Erbaş  , yen tip corona virüs (Kovid-19) dolayısıyla hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılıp sayılmayacağına dair bir soruyu , salgın hastalık nedeniyle ölenlerin hükmen şehit sayılacağını söyleyerek ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =