ABD Başkanı Donald  Trump  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında "Çin yanlısı davranmakla" suçladığı Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) verdikleri fonları  Askıya  alacaklarını duyurdu.

haber7
0

Trump , Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü nün Beyaz Saray da düzenlediği günlük basın toplantısında konuştu. Konuşmasına , "Bu hafta çok acı verici olacak , bir canavara karşı savaşıyoruz." ifadeleriyle başlayan  Trump  , virüs ile her cephede savaştıklarını kaydetti. 

DSÖ nün Kovid-19 salgınında bazı çağrıları yapmakta geç kaldığını belirten  Trump  , örgütün ABD nin Çin e yönelik seyahat yasağına da karşı çıktığını anımsattı. 

Trump ,  DSÖ  nün "Çin odaklı" çalıştığını belirterek "DSÖ nün işleyişine bir bakacağız. Ancak  DSÖ  ye sağladığımız fonları büyük oranda  Askıya  alacağız." değerlendirmesinde bulundu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =