Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim   Kalın  , yeni tip koronavirüs salgını sonrası süreci değerlendirdi.  Kalın  , "Bunun kısa tarihimizde bir devrime yol açıp açmayacağını henüz bilmiyoruz ancak dev

haber7
0

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim   Kalın  , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınıyla mücadelede uluslararası iş birliği ve dayanışmanın önemine vurgu yaparak , "Hepimiz güvende olana kadar hiçbirimiz güvende değiliz." dedi.

 

 

Kalın , İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) tarafından internet üzerinden düzenlenen "Koronavirüs Sonrasında Bizi Nasıl Bir Dünya Bekliyor?" başlıklı çevrim içi panelde konuştu.

Dünyanın tarihte bir paradigma değişimi anından geçtiğine işaret eden  Kalın  , "Bunun kısa tarihimizde bir devrime yol açıp açmayacağını henüz bilmiyoruz ancak uluslararası sistem , devletler , devlet dışı aktörler , uluslararası şirketler , medya , bireyler , yani herkesi kapsayan sistemde köklü  değişiklikler  olacak." şeklinde konuştu.

 

 

Kalın , bu zor dönemden sonra dünyada birçok dinamiğin değişimine tanık olunacağı yorumunu yaparak , "İnsanların birbirlerine yardım etmek için çırpındığı birçok vaka görüyoruz ama aynı zamanda açgözlülük , ırkçılık , yabancı düşmanlığı , ayrımcılığı görüyoruz ve bu gerçekle yaşamak zorunda olacağız." ifadesini kullandı.

"ARTIK KİMSENİN YENİLMEZ OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ"

Kovid-19 pandemisinin , mevcut küresel dinamiklerin tartışmalı ve yapay olduğunu ortaya çıkardığına işaret eden  Kalın  , şöyle devam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =