ABD  Başkanı Donald  Trump  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını için onayladığı 2 trilyon dolarlık mali destek paketinin denetiminden sorumlu olmak üzere Pandemi ile Mücadele Denetleme Komitesi Başkanlığına seçil

haber7
0

Pentagon Başmüfettiş Vekili olarak 2016 yılından bu yana görev yapan Fine , geçen hafta , federal kurumların başmüfettişleri tarafından , Trump’ın onayladığı 2 trilyon dolarlık yardım paketinin denetlenmesi için kurulan Pandemi ile Mücadele Denetleme Komitesi Başkanlığına seçilmişti.

Trump yönetimi , herhangi bir gerekçe göstermeksizin Fine ın , Pentagon Başmüfettişliği görevinden alındığını ve yerine Çevre Koruma Ajansı Başmüfettişi Sean O Donnell ın getirildiğini açıkladı. 

11 Eylül saldırılarından sonra Adalet Bakanlığı Başmüfettişliği görevine getirilen Fine , bağımsız ve tarafsızlığı ile biliniyordu. 

Pentagon Başmüfettişlik Ofisinden yapılan açıklamada , Fine ın , Pandemi ile Mücadele Denetleme Komitesi Başkanlığından da alındığı ifade edildi. 

Trump ın bu adımı Kongreden tepki alırken , Başkanın , açıkladığı yardım paketinin sıkı bir denetlemeden geçirilmesinden endişe ettiği için Fine ı görevden aldığı iddia edildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =