Ordu’da koronavirüs salgını nedeniyle kullanılan  maske  , eldiven gibi kişisel koruyucu donanımların rastgele cadde ve sokaklara atılması yasaklandı. Evde esnek çalışan kamu görevlilerinin mesai saatleri içinde dış

haber7
0

Ordu Valiliği nden yapılan açıklamaya göre , İl Hıfzıssıhha Meclisi kararınca vatandaşların tarafından kullanılan  maske  , eldiven , bone gibi kişisel koruyucu donanımların rastgele cadde ve sokaklara atılması , çevre ve toplum sağlığını tehlikeye soktuğu , bu sebeple bunların cadde ve sokaklara gelişigüzel atılması yasaklandı.

Kamu görevlilerinin mesai saati içinde evden çıkması yasaklandı

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta iken; pandemi nedeniyle idari izin , esnek çalışma izni vb. usullerle , evden-uzaktan çalışma izninden faydalanan kamu görevlilerinin , mesai saatleri içerisinde evlerinden çıkması da yasaklandı.

Ceza verilecek

Kararın aksine hareket ettiği ve evden dışarı çıktığı tespit edilen kamu görevlisi hakkında idari işlemlerin yanında , İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına uymamaktan da idari ve diğer cezai yaptırımlar uygulanacağı açıklandı.

Toplu taşımada  maske  takmak zorunlu hale getirildi

Öte yandan alınan karar doğrultusunda hastaneler ve diğer sağlık kurumlarına başvurularda ve toplu taşıma araçlarında vatandaşların  maske  takmaları zorunlu hale ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =