Diyanet   İşleri   Başkanı   Erbaş  , koronavirüs salgınına ilişkin , "Yetkili mercilerin açıkladığı bütün tedbirlere uyalım. Tez zamanda bu sıkıntıdan kurtulmak için beraberce ümit , azim ve kararlılıkla m&u

haber7
0

Diyanet  İşleri   Başkanı  Ali  Erbaş  ,  Berat   Kandili  dolayısıyla yayımladığı mesajda , bu gece , Allah ın engin rahmetiyle mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı özel zamanlardan biri olan  Berat  Gecesi nin idrak ve ihya edileceğini belirtti.  

Müminler için bütün zamanların kıymetli olduğunu , bu zamanların Allah ın rızasını kazanmak gayesi ve kulluk şuuruyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan  Erbaş  , mübarek gün ve gecelerde Allah ın yapılan ibadetleri kat kat mükafatlandırdığını , dua ve istekleri kabul ettiğini ve bağışlanmaya imkan tanımak üzere ikram ettiği özel zamanlar olduğunu kaydetti.

Erbaş , Hazreti Muhammed in ,  Berat  Gecesi ne ilişkin ifadelerini hatırlatarak "Bu gece yaratılış gayemizi , kendimize , Rabb imize , çevremize ve bütün mahlukata karşı sorumluluklarımızı gözden geçirmek ve daha güzel bir hayat adına yeni bir başlangıç yapmak için önemli bir vesiledir." ifadesini kullandı.

"Koronavirüs imtihanından kısa sürede ve başarıyla çıkılması için dua edelim"

Özellikle yeryüzünü etkileyen yeni tip koronavirüs nedeniyle millet ve tüm insanlık için içten ve samimi yakarışlarla Allah a dua ve niyaz edilmesini tavsiye eden  Erbaş  , şöyle devam etti:

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =