Koronavirüs nedeniyle insanlar evlerinde kalınca  Tunceli  Çemişgezek'te ilçenin içinde gezinmeye başlaya  yaban  keçilerinin evlerin çatılarına kadar çıktığı görüldü.

haber7
0

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 20 yaş altı ve 65 yaş üstünün sokağa çıkması kısıtlanmasının ve zaruri olmadıkça sokağa çıkılmama çağrısı yapılması ülke genelinde büyük oranda karşılık buluyor. Ülke genelinde olduğu gibi Tunceli nin Çemişgezek ilçesinde de vatandaşlar "Evde kal" çağrılarına uyuyor.

KEÇİLER ÇATILARA KADAR ÇIKTI

Bahar havasının etkili olduğu ilçede boş kalan sokaklarda , yaban keçileri dolaşmaya başladı. İlçeye sürekli gelen  yaban  keçileri , bu kez mahalle ve sokak aralarının yanı sıra bazı evlerin çatılarına da çıkması dikkat çekti. 

"ÇEMİŞGEZEK TE KEÇİLER ARTIK İLÇEYE ÇIKMAYA BAŞLADI"

Yaban keçilerini koruduklarını ve doğal yaşama karşı duyarlı olduklarını aktaran ilçe sakinlerinden İbrahim Köse , "Biliyorsunuz koronavirüs sebebiyle dışarıya çıkmak kısıtlandı. Bu yüzden Çemişgezek te yaşayan dağ keçileri de artık yabanda değil de aynı zamanda ilçe içine de çıkmaya başladı. Biz yine de zaruri ihtiyaçlarımız olmadığı zaman dışarıya çıkmıyoruz. Bütün Türkiye yi de bu sağduyuya bekliyoruz" dedi. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =