Cumhurbaşkanı   Erdoğan  ve BDDK ,  Fatih  Portakal'ın koronavirüs hakkındaki paylaşımları  hakkında   suç  duyurusunda bulundu.

haber7
0

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle gazeteci  Fatih   Portakal   hakkında  BDDK ve  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip  Erdoğan  tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

 

 

Fatih Portakal’ın sosyal medya hesabından dün yaptığı , “Tekalifi Milliye hatırlatılıp ‘zor günlerden geçiyoruz’ denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de! Korona sonrası ödeyelim derlermiş bir de! Olmaz olmaz diyemiyorum maalesef!” paylaşımı ile ilgili Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip  Erdoğan  avukatlarınca UYAP sistemi üzerinden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

BDDK avukatlarınca yapılan suç duyurusunda bankalara duyulan güveni sarsabilecek mahiyetteki haber ve yayınların yalnızca ilgili bankalar değil , sektöre ve genel ekonomiye sirayet edebilecek zararların meydana gelmesine neden olabileceği belirtilerek , “Bu bağlamda içinden geçtiğimiz dönemin hassasiyeti de dikkate alındığında , panik havası oluşturmaya ve tasarruf sahiplerinin bankalardaki birikimlerinin güvende olmadığı izlenimi oluşturmaya matuf ifadeler kullanan söz konusu kişinin eylemlerinin Bankacılık Kanunu’nun 74 ve 158. maddeleri anlamında suç teşkil ettiği değerlendirilmektedir” diye belirtildi.

 

 

Suç  duyurusu  dilekçesinde , “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =