Mardin’in Dargeçit ilçesine bağlı 3 kırsal mahallede terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan operasyon nedeniyle  sokağa   çıkma   yasağı  ilan edildi.

haber7
0

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada , Dargeçit ilçesine bağlı kırsal Harmanlı , Kısmetli ve Karagöl Mahalleleri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar  sokağa  çıkma  yasağı  ilan edildiği belirtildi. Açıklamada , vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması , terör örgütü  PKK  mensuplarının etkisiz hale getirilmesi , terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak , barınak ve depo alanlarının tahrip edilmesi , bölgedeki mahallelerde aranan şahısların yakalanması amacıyla operasyon düzenleneceği kaydedildi.

5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince saat 23.00 itibarıyla Dargeçit’in kırsal Harmanlı , Kısmetli ve Karagöl Mahalleleri ve bağlı birimleri ile sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar  sokağa  çıkma  yasağı  ilan edildiği ifade edilen açıklamada , vatandaşların yasağa uymasının can ve mal güvenlikleri açısından önem taşıdığı vurgulandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =