İstanbul'da  metro  seferleri 21.00'de sona erdi. Şimdiye kadar 00.00'a kadar yapılan seferler corona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararla , 06.00-21.00  saatleri  arasında yapılacak.

haber7
0

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi.  İstanbul  Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kadıköy-Moda ve Tünel-Taksim Nostaljik Tramvayı ile Taksim-Kabataş Füniküler Hattı seferlerinin geçici olarak durdurulmasının ardından bugünden itibaren  metro  son seferlerini 21.00 e çekti. Son seferlerin tamamlanmasının ardından Taksim  metro  istasyonunda yürüyen merdivenler durdurularak ,  metro  istasyonuna girişteki kepenkler kapatıldı. 

Karardan habersiz şekilde metroya binmek için istasyona gelen , kapalı kepenkleri görünce geri dönmek zorunda kalan bir kadın yolcu , "9 da buraya geldim. Kapalı olduğunu burada öğrendim. Haberlerde duymadım. Kapanacağını bilsem buraya gelmezdim , direkt otobüs durağına giderdim. Şimdi geldim , kapıda kaldım. Mecburen otobüsle gideceğim. Otobüsler de kapanırsa artık insanlar hiç dışarı çıkamayacak. İnsanlar olarak metroyla her yere gidebildiğimiz için saat 9 da  metro  kapandığı için insanlar gidemiyor. Otobüs var ama  metro  daha çok kullanıldığı için insanlar mağdur oluyor. 12 ye kadar kullanılsa daha iyi olur" diye konuştu.  

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =