Danimarka  Başbakanı Mette Frederiksen , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kapatılan kreşlerin ve ilkokulların 15 Nisan'dan itibaren açılacağını duyurdu.

haber7
0

Frederiksen , düzenlediği basın toplantısında , yeni tip  koronavirüs  salgını tedbirleri kapsamında , 11 Mart’tan bu yana kapalı tutulan kreşlerin yeniden açılacağını söyledi.

Frederiksen , temel eğitim okullarının 5’inci sınıflara kadar eğitime başlayacağını , 6 ile 10’uncu sınıflar arasındaki öğrencilerin ise evde kalmayı sürdüreceğini bildirdi.

Temel eğitim okullarının mezuniyet sınavlarının iptal edildiğini kaydeden Frederiksen , liselerin mezuniyet sınavlarının ise alınan tedbirler kapsamında sınırlı şekilde gerçekleştirileceğini vurguladı.

İSVEÇ VE ALMANYA SINIRLARI KAPATILDI

Yoğun katılımlı etkinliklerin 31 Ağustos’a kadar iptal edildiğini açıklayan Frederiksen , geçen aydan bu yana kapalı tutulan restoranlar , kafeler , barlar , masaj salonları , solaryumlar ve kuaförlerin 10 Mayıs’a kadar kapalı kalacağını duyurdu.

Frederiksen , ülkesinin İsveç ve Almanya sınırlarını kapalı tutmaya devam edeceklerini bildirdi. 

Sağlık İdaresinin açıkladığı resmi rakamlara göre , Danimarka’da Kovid-19 nedeniyle 187 kişi hayatını kaybetti. Ülkede 47 bin 340 kişiye test yapılırken , 4 bin 681 kişinin testinin pozitif çıktığı , 1378 kişinin iyileştiği kaydedildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =