İsrail'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin  sayısı  57'ye , vaka  sayısı  ise 8 bin 904'e yükseldi.

haber7
0

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada , Kovid-19 teşhisi konulan 6 hastanın daha yaşamını yitirdiği belirtildi.

Ülkede böylece  koronavirüs  kaynaklı can kaybı 57 ye ulaşırken , 181 kişide daha Kovid-19 tespit edildiği ve toplam vaka sayısının 8 bin 904 e çıktığı kaydedildi. Açıklamada ayrıca hastalardan 140 ının durumunun ağır olduğu , 585 kişinin ise iyileştiği aktarıldı.

İsrail de Kovid-19 önlemleri kapsamında tüm okullarda eğitime ara verilirken , ikiden fazla kişinin bir araya gelmesi de yasaklanmıştı. Ülkede ayrıca market , eczane , akaryakıt istasyonları ve bankalar dışında birçok ticari işletmenin  kapatılmasına karar verilmişti.

Tel Aviv yönetimi ,  koronavirüs  nedeniyle  İsrail  de ikamet edenler hariç tüm yabancıların ülkeye girişine de yasak getirmişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =