Rize  İl Umumi Hıfzıssıha Kurulu kararı ile ilçeler ve köyler  arasında   toplu  taşımacılığın 15 günlüğüne ,  Rize  ili ile Artvin ili  arasında  ikinci bir emre kadar durdurulduğu bildirildi.

haber7
0

Rize Valiliği nden yapılan yazılı açıklamada , İl Umumi Hıfzısıhha Kurulunun  Rize  Valisi Kemal Çeber başkanlığında toplanarak çeşitli kararlar aldığı belirtildi.

Açıklamada , kurulun il genelindeki  toplu taşıma  araçlarına yönelik düzenlemeye gittiği vurgulanarak , il merkezinden ilçelere , ilçelerden il merkezine , ilçelerden ilçelere , köylerden merkezlere her türlü  toplu taşıma  ulaşımının 15 gün süreyle durdurulmasının kararlaştırıldığı kaydedildi.

Rize ile Artvin ili ve ilçelerine yapılan  toplu  taşımacılığın da ikinci bir emre kadar durdurulduğu kaydedilen açıklamada ,  Rize  şehir merkezindeki mahalle arasındaki  toplu  taşımacılığın  Rize  Belediyesinde planlanarak kolluk kuvvetlerine bilgi vermesi kararlaştırıldı.

Açıklamada , 1 Ocak 2000 sonrası doğumlu kişilerin sokağa çıkma kararı hatırlatılarak , şunlar kaydedildi:

"Bu tarihten sonra gebe ve lohusaların , ayrıca Genişletilmiş Bağışıklama Programı nedeniyle zorunlu aşı , işitme görme testleri , topuk kanı taramaları gibi izlem takvimindeki bebek ve çocukların istisna tutulmasına , bebek ve çocukların ebeveynleri ile birlikte cerrahi maske kullanmak koşuluyla sağlık kuruluşlarına müracaatlarına izin verilmiştir."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =