Yunus   Emre   Enstitüsü  ,  korona   virüsüne  karşı yürütülen bilimsel ve teknolojik mücadeleye katkı amacıyla  tüm   bilgileri   tek  platformda toplayarak "Covid-19 Hub" adıyla kurduğu siteyi kullanıma a&c

haber7
0

Yunus  Emre  Enstitüsü , Cumhurbaşkanlığının yürüttüğü Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği (TABİP) kapsamında Covid-19 a çare bulunması için çalışan tüm kesimlerin en güncel bilimsel çalışmaları ve teknolojik gelişmeleri güvenilir kaynaklardan takip edebilmesini sağlamak amacıyla kurduğu bilimsel platformu covid19.tabipacademy.com adresi üzerinden kullanıma açtı.

"Covid-19 Hub" adlı  sitede  onlarca konu başlığı altında yüzlerce makale ve analiz ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.  sitede  öncelikli olarak Türkiye den iyi örnekler ve gelişmeler , Japonya dan Güney Kore ye , Almanya dan ABD ye kadar her ülkedeki iyi uygulamalar siteyi ziyaret edenlerin hizmetine sunuldu.

Korona virüsüne karşı yürütülen bilimsel ve teknolojik mücadeleye hız katmayı amaçlayan  Yunus   Emre  Enstitüsü , kurulan sitenin en güncel gelişmeleri ve bulguları ana kaynaklardan derleyerek yüz binlerce hastanın hayatını kurtarmak için zamanla yarışan bilim adamları , doktorlar , medikal malzeme üreticileri ve ilgili tüm kesimin erişimine sunduğunu açıkladı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =